اسنوکر

میز استاندارد :
ابعاد – سطح بازی میز از لبه باندهای آن باید 1778×3569 میلیمتر باشد که حداکثر بمیزان 13+ و 13- میلیمتر می تواند قابل تغییر باشد.
ارتفاع میز :
ارتفاع میز از کف تا روی باند حداقل 851 میلیمتر و حداکثر 876 میلیمتر باشد. و گشادی دهنه پاکت ها براساس الگوی فدراسیون حرفه های جهانی خواهد بود.
خط بالک ( Baulk ) :
خط مستقیم که به موازات باند پایین و به فاصله 737 میلیمتر از آن ترسیم شود خط Baulk نامیده می شود
منطقه D :
نیم دایره ای که مرکز آن مرکز خط Baulk و شعاع آن 292 میلی متر می باشد.
ادامه خبر

8ball

این قوانین اعلام شده از فدراسیون بولینگ و کیو اسپرت جمهوری اسلامی ایران است.
هدف بازی
ایت بال یک بازی اعلام ضربه ای است که با یک توپ سفید ( کیوبال) و 15 توپ هدف شماره دار از یک تا 15 است. یک بازیکن باید توپ های از 1 تا 7 ( توپ های تمام رنگی ) وبا زیکن دیگر توپ های 9 تا 15( توپ های خطی ) را در پاکت بیاندازد و وقتی گروه توپ های یک بازیکن همه وارد پاکت شدند.آن وقت با وارد کردن توپ 8 بطور قانونی در پاکت برنده گیم خواهد بود.
ادامه خبر

10ball

بازي Ten Ball با ده توپ بازي مي شود كه از 1 تا 10 شماره گذاري شده و يك توپ سفيد اصلي ، اين توپها به صورت صعودي به نسبت شماره شان بازي مي گردند و براي برقرار كردن يك ضربه قانوني ، توپ با كمترين عدد را بايد با توپ سفيد زد. اگر در موقع Break توپها، توپ 10 پاكت شود، اين توپ دوباره به بازي بازگشت داده مي شود و بازيكن به بازي ادامه مي هد. در هر ضربه فقط يك توپ را مي توان نام برد، بغير از موقع شكستن ، كه نيازي براي ناميدن توپ نمي باشد.
ادامه خبر

9ball

هدف بازی:
این بازی با نه توپ شماره دار از یک تا ۹ و کیوبال (توپ سفید) انجام می‌شود هر بازیکن باید اول به توپی که پایین ترین شماره را در روی میز دارد ضربه بزند و پس از ضربه اول به پایین ترین شماره چنانچه توپ دیگری نیز وارد پاکت شود قانونی بوده، و تا زمانیکه به طور قانونی توپ‌های شماره دار وارد پاکت شود مورد قبول می‌باشد و تا وقتی که به طور قانونی توپ‌های شماره دار وارد پاکت شوند نوبت آن بازیکن ادامه دارد مگر اینکه مرتکب خطا شده یا کیوبال به پائین ترین توپ شماره دار نخورد و یا توپ ۹ را وارد پاکت نموده و گیم را ببرد. ضمناً در صورت ارتکاب خطای بازیکن حریف او می‌تواند کیوبال را درهر جای میز قرار داده و بازی را ادامه دهد؛ و نیازی به اعلام کردن ضربه توسط بازیکنان وجود ندارد، و مسابقه زمانی تمام می‌شود که بازیکنان تعداد گیم‌های مشخص شده را ببرند.
ادامه خبر