آموزش شنا از مبتدی تا راه یابی به تیم ملی(فصل سوم، آموزش شنای کرال پشت)

شنای کرال پشت:
برای انجام شنای کرال پشت و شنای پشت مقدماتی بدن به حالت شناور به پشت در می آید،بنابراین لازم است ابتدا شناوری به پشت را یاد بگیرید.حتی در عملیات نجات غریق ناجی لازم است برای اجرای انواع حمل شناوری به پشت را بداند.برای تمرین اولیه شناوری به پشت و به دیواره استخر چسبیده و در قسمت کم عمق استخر زانو به زمین بگذارید و دستها را باز کرده به دیواره استخر بچسبانید جلوی بدن شما به دیواره چسبیده است.
ادامه خبر

آموزش شنا از مبتدی تا راهیابی به تیم ملی(فصل دوم)

شناور شدن:
مهم ترین قسمت یادگیری شنا این است که بتوانید برای لحظاتی بر سطح آب به حالت شناور باقی بمانید.
بدن انسان برای شنا کردن و پیشروی در آبباید خالتی افقی بر روی سطح آب داشته باشد و انجام چنین کاری مستلزم تمرینات شناوری و پس از آن سر خوردن و نهایتا عادت کردن به وضعیت افقی بدن در آب است،بنابراین برای اینکه احساس شناوری نمایید در قسمتی از استخر که عمق اب تا ناحیه سینه شماست بایستید و نفس عمیقی بگیرید و سپس به آرامی سر و قفسه سینه را روی آب گذاشته و به جلو خم شوید و به اهستگی پنجه های پارا از کف استخر جدا کنید و دستها را به حالت آویزان رها کنید و برای لحظاتی به حالت شناور باقی بمانید.


ادامه خبر

آموزش شنا از مبتدی تا راهیابی به تیم ملی(فصل اول)

✅مژده به اعضای خانه شنای ایران
در جلسه ای که با کارشناسان و قهرمانان رشته ورزشی شنا داشتیم تصمیم بر این شد که مباحث آموزشی پایه ای شنا را برای علاقه مندان بصورت مفصل توضیح دهیم بصورتی که هیچ نقطه ابهامی برای علاقه مندان باقی نماند . همچنین درصورت نیاز به توضیح بیشتر می توانید درخواست خود را به شناسه ی آیدی تلگرام arminzoghi@ ارسال بفرمایید و در اولین فرصت به سوال شما پاسخ داده خواهد شد .


ادامه خبر

امکانات وتجهیزات و اطلاعات مربوط به استخر های شنا

امکانات وتجهیزات و اطلاعات مربوط به استخر های شنا

وجود امکانات مناسب در استخر های شنا تاثیر بسیاری در یادگیری شنا داردَ،بنابراین لازم است قبل از شروع به آموزش شنا همه جوانب در نظر گرفته شود.
درجه حرارت آب و هوای استخرها،عمق آب در استخرها،وجود یا عدم وجود ابزار و وسایل کمک آموزشی از مواردی هستند که در یادگیری شنا تاثیرگذار هستند و میتوانند پیشرفت در یادگیری مهارتهای شنا راسریع یا کند نمایند.
ادامه خبر

موارد مهم در یادگیری شنا

مواردی که یادگیرندگان باید به آنها توجه کنند:

از آنجایی که استفاده از استخرهای شنا و پلاژها و یا هر مکانی که امکان شنا کردن در آن وجود دارد،نیازمند اطلاعات عمومی لازم و کاربردی می باشد که ضامن سلامتی افراد استفاده کننده باشد از این رو باید به نکات زیر توجه داشته باشیم
ادامه خبر