اهمیت شنا

اهميت شنا:

شنا تنها يك ورزش نيست بلكه يادگيري آن براي هر انساني يك ضرورت به حساب مي آيد براي ساكنان مناطق ساحلي و پر آب و كساني كه در حاشيه رودخانه ها درها و درياچه ها زندگي ميكند لزوم يادگيري آن به مراتب جدي تر است علاوه بر جنبه هاي ايمني كه موجب تمايل به يادگيري شنا ميشود از حالت ديگر نيز ضرورت يادگيري شنا به خوبي احساس ميشود كه اين موارد به اختصار شرح داده ميشود
١_شنا از ديدگاه دين اسلام:
شنا يكي از ورزشهاي مفيد و ثمر بخشي است كه مورد توحه رسول گرامي اسلام قرار گرفته است حضرت رسول اكرم فرموده اند به فرزندان خود شنا كردن و تير اندازي بياموزيد و همچنين بهترين سرگرمي مومن شنا كردن است
ادامه خبر

فواید و مضرات شنا


شنا یک فعالیت جسمی است که همۀ افراد در هر سنی، آن را به طور وسیع انجام می‌دهند، این ورزش کامل، فواید بسیار زیادی برای بدن دارد.
شنا
خصوصیات و ویژگی ها
 بنابراین در برنامه های تناسب اندام و ریکاوری از آن استفاده می‌شود. نوزادان از زمانی که جنین بودند درون آب قرار داشتند، پس از نوزادی تا هر سنی می‌توان شنا کرد. زنان باردار نیز می‌توانند از ورزش های درون آب بهره ببرند. 

اصلی ترین ویژگی این رشتۀ ورزشی این است که از سنگینی انسان می‌کاهد. درون آب مفاصل دیگر تحت فشار نیستند و عضلات فقط در مقابل مقاومت آب کار می‌کنند. هم برای تفریح و هم برای مسابقه می‌توان شنا کرد، بنابراین شنا نیازهای مهم جسمی خصوصاٌ نیاز به ورزش را تأمین می‌کند. هم زمان و هم شدت شنا قابل تعدیل است، به همین علت همۀ افراد با هر سطح توانایی و بنابر ظرفیت های خودشان می‌توانند شنا کنند.
ادامه خبر

فواید شنا برای بانوان(که هر زنی باید بداند)

شنا کردن بر روی عضلات کار می کند، شما را تبدیل به الهه ورزش هوازی می کند و باعث جوان شدن می شود. دلایل بیشتر…
در شنا کردن، اگر به طور پیوسته حرکت نکنید غرق می شوید (کاردیوی اجباری). به علاوه، آب ۸۰۰ بار چگال تر از هواست، بنابراین بدنتان تحت مقاومت پیوسته است. در نهایت، دیگر نیازی نیست فکر کنید که آیا امروز روز هوازی است یا قدرتی.
ادامه خبر

فواید شنای درمانی

ورزش شنا يكي از محبوب ترين ورزشها در بين اقشار مختلف مردم است. فردي كه شنا مي كند، نه تنها از اين طريق احساس راحتي و نشاط مي كند بلكه در اثر شنا كردن قابليتهاي جسماني خود را از قبيل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذيري مفاصل شانه و مچ پا افزايش مي دهد. ورزش شنا ورزشي است كه از سن نوزادي تا سن كهنسالي ميتوان آنرا انجام داد و به طور كلي ورزشي است كه هيجان و اضطراب را كاهش داده، عضلات را قوي و محكم كرده و بدن را نرم و انعطاف پذير مي سازد و باعث مي شود كه فرد انرژيي بيشتري براي انجام كارهاي روزانه خود كسب كند.


 
ادامه خبر