حرکات بدنسازی و آموزش آن


آشنایی با عضلات بدن انسان

برای آن‌که بتوانید عضلات بدن خود را قوی‌تر کرده و به فرم دلخواه برسید لازم است ابتدا عضلات بدن را به تفکیک شناخته و بدانید چه حرکتی برای کدام عضله مفید است. داشتن یکبرنامه تمرینی دقیق به شما کمک می‌کند تا اندامی متقارن و متوازن  داشته باشید. در اینجا قصد داریم با معرفی نقشه کامل عضلات بدن به عنوان یک راهنمای تصویری، شما را با قسمت‌های مختلف بدن آشنا کنیم.
به یاد داشته باشید که هدف اصلی ساختن یک بدن متعادل و متقارن است و از آنجایی که قسمت‌های پایینی بدن به اندازه قسمت‌های بالایی اهمیت دارند ، تقویت هر گروه از عضلات بدن باید به طور مساوی انجام شود تا باعث ایجاد تعادل و تقارن بدن شود. بعضی از افراد به قسمت‌های خاصی از بدن توجه بیشتری می‌نمایند و برای عضلات بدن به یک اندازه انرژی و وقت صرف نمی‌کنند به همین علت است که گاهی می‌بینیم یک نفر بالاتنه قوی و عضلانی و پاهای کوچکی دارد. به چنین ناهماهنگی در بدن اصطلاحا “پای مرغ” گفته می‌شود و مسلما اگر قصد شما ساختن بدنی متناسب و زیباست چنینی چیزی مطلوبتان نخواهد بود. اگرچه عضلات پا به تمرین بیشتری نیاز دارند اما نتیجه‌ای که به دست می‌آید بسیار قابل توجه است و ارزش وقت و انرژی بیشتر را دارد. در اینجا گروهی از عضلات مهم و کلیدی بدن را به شما معرفی می‌کنیم:
ادامه خبر

آشنایی با عضلات بدن انسان

آشنایی با عضلات بدن انسان
برای آن‌که بتوانید عضلات بدن خود را قوی‌تر کرده و به فرم دلخواه برسید لازم است ابتدا عضلات بدن را به تفکیک شناخته و بدانید چه ورزشی برای کدام عضله مفید است. داشتن یک برنامه ورزشی دقیق به شما کمک می‌کند تا اندامی متقارن و متوازن داشته باشید. در اینجا قصد داریم با معرفی نقشه کامل عضلات بدن به  عنوان یک راهنمای  تصویری، شما را با قسمت‌های مختلف بدن آشنا کنیم.
به یاد داشته باشید که هدف اصلی ساختن یک بدن متعادل و متقارن است و از آنجایی که قسمت‌های پایینی بدن به اندازه قسمت‌های بالایی اهمیت دارند ، تقویت هر گروه از عضلات بدن باید به طور مساوی انجام شود تا باعث ایجاد تعادل و تقارن بدن شود. بعضی از افراد به قسمت‌های خاصی از بدن توجه بیشتری می‌نمایند و برای عضلات بدن به یک اندازه انرژی و وقت صرف نمی‌کنند به همین علت است که گاهی می‌بینیم یک نفر بالاتنه قوی و عضلانی و پاهای کوچکی دارد. به چنین ناهماهنگی در بدن اصطلاحا "پای مرغ" گفته می‌شود و مسلما اگر قصد شما ساختن بدنی متناسب و زیباست چنینی چیزی مطلوبتان نخواهد بود. اگرچه عضلات پا به تمرین بیشتری نیاز دارند اما نتیجه‌ای که به دست می‌آید بسیار قابل توجه است و ارزش وقت و انرژی بیشتر را دارد. در اینجا گروهی از عضلات مهم و کلیدی بدن را به شما معرفی می‌کنیم:
ادامه خبر